XII i XVII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Wrocław 11-12.03.2017r

kocur brytyjski niebieski reproduktor Wrocław kot btyjski

Nadszedł czas na relację z XII i XVII Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych Wrocław 11-12.03.2017r :) A że działo się bardzo dużo to chętnych zapraszamy do lektury :)

Otóż w sobotę zaprezentowaliśmy cztery nasze koty, w klasie open (pretendentów do certyfikatów CAC do tytułu CHAMPION) wystąpiły dwa nasze bardzo młode kocury niebieski Gregor von Walder (13 miesięcy) oraz niebieski bikolor Vom Wernerwald Svarowskis Victor (11 miesięcy). W klasie 7 czyli o certyfikat CACIB ubiegała się nasza szylkretka niebieska CH Briolma Molly Gwynns a w klasie junior wystąpiła naszej hodowli trikolorowa Alpha Rose Kitty Garden*PL.
Jako pierwszy do rywalizacji stanął Gregor, miał bardzo liczna konkurencję (aż 6 kocurów niebieskich w klasie open) i zakończył rywalizację z oceną EX2, oceniany był przez sędzię z Niemiec Panią Brittę Busse. Ciekawostką jest, że sędzia przyznała ocenę EX1 i certyfikat CAC kocurowi wyhodowanemu w Czechach, którego Gregor pokonał ze sporą przewagą dwa tygodnie wcześniej na wystawie w Warszawie :) Britta Busse oceniała również Rose, przyznając jej ocenę EX1. Victor pokonał rywala w swojej klasie, otrzymał ocenę EX1, CAC a następnie wygrał BIV TOTAL (Best In Variety) czyli wybrany został najlepszym brytyjczykiem w kolorze niebieski bikolor całej wystawy. Otrzymał również NOM BIS czyli nominację do popołudniowego BEST IN SHOW. Victora oceniła sędzia z Rosji, Pani Olga Sizova. Molly mimo iż zestresowana wystawą otrzymała od sędzi z Norwegii, Laury Scholten ocenę EX1 oraz ostatni brakujący CACIB i tym samym nosi już tytuł INTERNATIONAL CHAMPION !!! Ponadto dostała NOM BIS SPECJAL do popołudniowej Specjalistycznej Wystawy Kotów w kolorze szylkret wszystkich ras :)
Sobota była ostatnią możliwością zobaczenia na wystawie naszej Molly, ponieważ zdecydowaliśmy, że tym udanym występem zakończyła karierę wystawową.
Niedziela okazała się dniem jeszcze bardziej udanym:)
Rose otrzymała ocenę EX1, NOM BIS oraz NOM BIS do popołudniowego BEST IN SHOW Specjalistycznej Wystawy Kotów Brytyjskich. Oceny Rose dokonała Olga Sizova.
Victor powtórzył sobotni sukces pokonując rywala w swojej klasie, otrzymując ocenę EX1, certyfikat CAC, nagrodę BIV TOTAL, NOM BIS oraz ponadto tak jak Rose otrzymał NOM BIS SPECJAL. Sędzia z Hiszpanii Gerardo Fraga oceniający Victora dokonał najszybszego wyboru w BIV w jakim kiedykolwiek uczestniczyliśmy, powiedział jedno zdanie: "Dziś wybór kota, który otrzyma BIV jest dla mnie wyjątkowo łatwy bo... ten jest najlepszy" i zawiesił medal na szyi Victora :)
Victor od wczoraj szczyci się tytułem CHAMPION !!!

Największych powodów do dumy jednak przysporzył nam Gregor, oceniany wraz z pięcioma rywalami do certyfikatu CAC tym razem przez sędzię z Włoch, Panią Laurę Burani-Ferrari otrzymał ocenę EX1, CAC, następnie stanął do porównania z dwoma o wiele starszymi, utytułowanymi i potężniejszymi kocurami. Sędzia miała spośród nich wybrać tego, który stanie do rywalizacji o BIV z najlepszą niebieską kotką brytyjską. Po obejrzeniu kocurów powiedziała do publiczności o Gregorze: "On jest najmłodszy z tych kocurów i mimo iż jeszcze nie tak potężny jak tamte to jest bardzo proporcjonalny i mocny, ma najlepszy kolor oka a jego futro jest absolutnie fantastyczne". Tym samym Gregor porównany został z najlepszą kotką (spośród siedmiu!) i pokonując ją otrzymał BIV :) To dla nas już był wielki sukces i nie oczekiwaliśmy większego a okazało się, że również Gregor otrzymał NOM SPECJAL a wieczorem... WYGRAŁ BEST IN SHOW SPECJAL (!!!) czyli został wybrany najlepszym brytyjskim kocurem całej wystawy! W najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu!!! :):):)
Dodatkowym miłym akcentem wystawy było to, że w klasie junior wystąpił również naszej hodowli kocurek, pełen brat Rose, na stałe mieszkający w Niemczech niebieski bikolor Alpha Cesar Kitty Garden*PL otrzymując zarówno w sobotę jak i w niedzielę EX1 a w sobotę dodatkowo NOM BIS :) Rośnie z niego pięknej urody kocurek :)
Była to dla nas bardzo udana wystawa:)

W tym miejscu musimy serdecznie podziękować Asi Szumejło i Ani Smogór za bezinteresowną nieocenioną pomoc w oba dni wystawy. Bez Was Kochane było by znaczenie ciężej wszystko ogarnąć :* Dziękujemy również Monice Markowskiej za towarzystwo, kanapki i to, że dała się namówić na przyjazd do Wrocławia ze swoimi futrzakami :)

Oczywiście również podziękowania dla wszystkich tych, których nie zraziła kolejka po bilety i odwiedzili nas na wystawie

kocur brytyjski niebieski reproduktor Wrocław kot btyjski
kotka brytyjska wroclaw wystawa Wrocław szylkret niebieski
kocur brytyjski bikolor koty brytyjskie Wrocław wystawa kotów Wrocław
kocur brytyjski bikolor koty brytyjskie Wrocław wystawa kotów Wrocław
kotka brytyjska wroclaw wystawa Wrocław szylkret niebieski bikolor
kotka brytyjska wroclaw wystawa Wrocław szylkret niebieski bikolor
kocur brytyjski niebieski reproduktor Wrocław kot btyjski
kotka brytyjska wroclaw wystawa Wrocław szylkret niebieski bikolor
kocur brytyjski bikolor koty brytyjskie Wrocław wystawa kotów Wrocław