Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Szczecin 6-7.04.2019r

Za nami bardzo aktywny weekend w dniach 6-7.04.2019′ na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Szczecinie. Zachęcamy do przeczytania relacji, ponieważ działo się bardzo dużo i jesteśmy przeszczęśliwi z wyników naszych kotów.
W sobotę swe wdzięki zaprezentowały:
W kategorii kocurów dorosłych wszystkim dobrze znany nasz wielki niebiesko-biały miś, ulubieniec tłumów GIC Vom Wernerwald Svarowskis Victor oraz kremowy IC Vom Wernerwald Gabrio Tullio, obaj ocenieni przez sędzię Carin Salhberg z Finalandii otrzymali najwyższe oceny wystawowe EX1 oraz certyfikaty do kolejnych tytułów wystawowych: Gabrio certyfikat CAGCIB do tytułu GRAND INTERNATIONAL CHAMPION a Victor ostatni już (dziewiąty) certyfikat CACS do najwyższego z możliwych tytułu wystawowego SUPREME CHAMPION i od teraz już go nosi! W klasie młodzieży zaprezentowaliśmy niebiesko-białą wnuczkę Victora So Love z Zielonego Gaju*PL, która również oceniona została przez Carin Salhberg i która prócz oceny EX1 wygrała w licznej (5 kotów) i bardzo silnej konkurencji nominację do Best in Show (NOM BIS), w samym Best in Show uległa jednym głosem kotu rasy burmskiej. W niedzielę nasze grono niebieskich bikolorów oceniał sędzia z Czech Jaroslav Panek, Victor otrzymał ocenę honorową PH oraz NOM BIS, So Love Ex1. Dodatkowo w tej grupie kolorystycznej zaprezentowaliśmy jeszcze jednego naszego kocura GIC Alpha Cesar Kitty Garden*PL, który otrzymał ocenę EX1 oraz certyfikat CACS. W związku z tym, że sędzia dysponował trzema kotami tej samej rasy w tym samym kolorze rozegrana została dodatkowa konkurencja o nagrodę BEST in Variety (BIV), którą finalnie otrzymał Victor a że jest to jego 11-ta nagroda BIV na przestrzeni ostatnich dwóch lat to otrzymał on tytuł Distinguished Variety Merit (DVM), który dożywotnio będzie nosił za swym imieniem‼️ Victor jest PIERWSZYM W HISTORII polskich wystaw kotem w kolorze BSHa03 (niebieski bikolor), który otrzymał ten zaszczytny tytuł‼️ Gabrio oceniała sędzia z Lichtensteinu Gina Grob (oceca EX1, CAGCIB).
Jesteśmy szalenie zadowoleni z występu naszych kotów i z tego, że spełniło się nasze marzenie o skończeniu Victorowi tak wspaniałych dwóch tytułów wystawowych. W związku z tym, że bardzo kochamy nasze koty a każda wystawa to dla nich duże emocjonalne przeżycie postanowiliśmy, że Victor mimo iż jest w sile wieku i kondycji a na wystawach zawsze zachowywał się wzorowo, nie będzie już występował 🙂 Wystawa w Szczecinie była jego ostatnim występem, niebawem podsumujemy jego wystawowe osiągnięcia a od teraz może cieszyć się zwykłym, kocim, beztroskim życiem, wygrzewać nas w łóżku swoim grubym ciałkiem i gęstym futerkiem co sprawia mu ogrom radości. Dziękujemy Victor!