XIX i XX Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Rybnik 22-23.10.2016r

XIX i XX Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Rybniku przeszła już do historii. Dla nas były to dwa dni pełne wrażeń i pozytywnych emocji, ponieważ oba nasi wystawowi debiutanci: Vom Wernerwald Svarowskis Victor (6,5miesiąca) oraz Alpha Rose Kitty Garden*PL (4 miesiące i 7 dni 🙂 ) w 100% spełniły pokładane w nich nadzieje.
W sobotę Victor oceniany był przez sędziego z Francji, Pana Philippe De Guerny Venturę, którego chyba po prostu zafascynowały nasze koty (na zdjęciu z naszą Rose : ). Sędzia przyznał Victorowi ocenę doskonałą (EX1) i ocenił jako fantastycznego młodego kocurka z wielkim hodowlanym potencjałem, ponadto przyznał mu NOM BIS jako najlepszemu kocięciu, jakie miał okazję w tym dniu oceniać. Victor otrzymał to wyróżnienie pokonując zarówno niebieskie jak i kremowe brytyjczyki. Rose zdobyła identyczny wynik u sędzi z Rosji, Pani Olgi Sizovej tj. EX1 i NOM BIS 🙂 !!!
W niedzielę Victor oceniany przez polską sędzię, Panią Magdalenę Kurdę otrzymał EX1 a Rose u Pana Ventury powtórzyła sobotni sukces otrzymując EX1 i NOM BIS! A ile było przy tym zabawy!!! Rose zachowywała się jak pluszowy miś, tuliła się z oceniającym, bawiła jego długopisem, „tuliła” na jego rękach do snu 😀 na końcu…sędzia położył ją na plecach na stole i tak leżała 😀 rozśmieszyła nas wszystkich bardzo ta puchata kolorowa maskoteczka 🙂 Sędzia opisał ją jako kotkę o wyjątkowym wystawowym temperamencie, bardzo dobrych proporcjach ciała i koloru, pięknej ekspresji, dobrym futrze i kolorze oka.
Jesteśmy bardzo dumni z wyników Victora jak i Rose a przede wszystkim z tego, że mimo młodziutkiego wieku bardzo dobrze zniosły trudy takiego wielkiego wydarzenia.